Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Karina i Marcin Stencelowie - Z Antoszką-Kartoszką do Azji Centralnej

niedziela 22.02.2015 godz. 15:00 - Piekarnia

O czym śpiewa śpiewająca wydma? Jak wielkie jest Wielkie Jezioro Almatyńskie? Ile kosztuje prawo jazdy w Kirgistanie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć na prelekcji będącej owocem zeszłorocznej, dwumiesięcznej podróży po Kirgistanie i południowym Kazachstanie, zrealizowanej przez Karinę i Marcina Stenclów wraz z półtorarocznym synkiem Antosiem.

W trakcie podróży dotarli oni między innymi do Parku Narodowego Altyn Emel, zwiedzili porównywany z Wielkim Kanionem Kolorodo kanion rzeki Szaryn i podziwiali nieziemsko piękne jeziora Kolsai. W Kirgistanie dotarli nad położone na wysokości 3000 m n.p.m jezioro Song-Kl, gdzie obserwowali codzienne życie mieszkających w tradycyjnych jurtach pasterzy. Trafili również na festiwal kultury kirgiskiej, na którym odbywały się pokazy sokolnictwa i tradycjach konnych zawodów - między innymi Kok-Boru, polegającego na wyrywaniu sobie nawzajem przez przeciwników truchła kozy... Nie zabrakło również górskich wycieczek, między innymi do Parku Narodowego Ala Archa, jezior Kol-Tor i Ala-Kol oraz do starożytnych petroglifów Saimalu Tash.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net