Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Dominik Szmajda - Kochana Maryś! Listy z Afryki

sobota 21.02.2015 godz. 18:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

"Kochana Maryś! Listy z Afryki" to historia słynnej podróży Kazimierza Nowaka od kuchni, czyli jak to było naprawdę. Czytając popularną książkę "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" natkniemy się na opisy nieprawdopodobnych przygód i opresji, z jakich wychodził ten niezwykły podróżnik. I tak dowiadujemy się m.in. o błądzeniu podczas pustynnych burz na libijskiej Saharze, o ratowaniu się przed utonięciem w bagnie w okolicach jeziora Mweru w południowym Kongo, czy na rzece Kasai - ratując się z wywrotki na katarakcie. Z niedowierzaniem czytamy także o ataku lwa w Południowym Sudanie, w którego paszczy zamiast głowy Nowaka ostatecznie utkwił jego oszczep.

Czy to wszystko wydarzyło się naprawdę? Podróżnik sam odpowiada na te pytania - w listach, które pisał do żony, systematycznie przez 5 lat swojej podróży. Napisał ich w sumie 1242, a ich pierwszą publikację stanowi najnowsza książka Wydawnictwa Sorus "Kochana Maryś! Listy z Afryki, tom I" pod redakcją Dominika Szmajdy.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net