Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

wycieczka - Park Przyrody Nad Zalewem Szczecińskim

niedziela 01.03.2015 godz. 09:00

Wycieczka jest darmowa pod warunkiem zakupienia 2 z 3 pozostałych wycieczek, tj. do Nowego Warpna, Międzyzdrojów lub Szczecina. Program wycieczki:
9:00 Wyjazd z Gryfina
10:30 Zwiedzanie Centrum Informacji Park Przyrody Nad Zalewem Szczecińskim
12:30 Przejazd do Ueckermünde
13:00 Obiad
13:30 Zwiedzanie Ueckermünde z przewodnikiem
15:30 Wyjazd z Ueckermünde
16:30-17:00 Powrót do Gryfina.

Podczas kolejnej włóczykijowej wycieczki do Niemiec odwiedzimy Centrum Informacji Turystycznej Parku, w którym poznamy zwarte kompleksy leśne Puszczy Wkrzańskiej (Ueckermünder Heide), naturalne, nieprzeobrażone odcinki brzegowe oraz łąki Zalewu, obniżenia Wkry (Uecker) i Rędowy (Randow) oraz wzniesienia Brohmer Berge. Dowiemy się o szczególnej różnorodności małych i dużych form krajobrazowych, takich jak np. wydmy śródlądowe, bogate w gatunki murawy kserotermiczne, pasy szuwarów trzcinowych, tereny porośnięte jałowcem, tajemnicze torfowiska, a także wykorzystywane gospodarczo lasy sosnowe i rozległe buczyny.

Po wizycie w Centrum Informacji Parku udamy się do największej miejscowości położonej w Parku Przyrody Nad Zalewem Szczecińskim - Ueckermünde. Miejscowi przewodnicy oprowadzą nas po tym najmłodszym kurorcie Niemiec opowiadając i pokazując jego 600 letnią historię i harmonię z otaczającą przyrodą.

Strona Parku Przyrody Nad Zalewem Szczecińskim: http://www.naturpark-am-stettiner-haff.de

» powrt «

Wycieczki na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net