Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Michał Kaczor - Muzyczne podróże

niedziela 01.03.2015 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Poszukiwacz, badacz i rekonstruktor instrumentów biblijnych, Michał Kaczor w poszukiwaniu instrumentów muzycznych przemierza starożytne szlaki i z dalekich podróży przywozi instrumenty wspomniane w Biblii. Niektóre z nich wymagają renowacji. W swojej kolekcji posiada kilkanaście instrumentów z okolic Egiptu, Jordanii, Syrii i Turcji.

W swoich muzycznych podróżach dotarł do mistrzów gry na lutni arabskiej i tureckiej, którzy wzięli go pod swoje skrzydła i uczyli technik gry na tym instrumencie. Pracował też jako wolontariusz w jordańskich obozach dla syryjskich uchodźców i pośród nich, szukał języka i pieśni w starożytnym języku aramejskim. Podczas spotkania dowiemy się też jak wyglądała prawdziwa Harfa Dawida, cymbały brzmiące i co łączy rodzinę izraelskich producentów szofarów z Włodawą - małym miastem leżącym na wschodzie Polski. Bardzo często ma problemy z przewiezieniem instrumentów do Polski, ale o tym opowie już sam na swojej prezentacji.

Dzięki urządzeniu o nazwie looper, które w czasie rzeczywistym pozwala na zarejestrowanie dźwięków, będziemy mogli usłyszeć utwory muzyczne zagrane na przywiezionych instrumentach.

Michał przyleci do Nas prosto z Jerozolimy gdzie przygotowuję materiał do swojej płyty, którą nagra już w kwietniu z lokalnymi muzykami w Jerozolimie, Nazarecie i Pustyni Judzkiej.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net