Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Sebastian Rożko - Tywa - gryfińskie Kongo

Tywa - piękna o każdej porze roku. Wiosną i latem płynie leniwie ukryta wśród soczyście zielonych lasów i rozkwieconych łąk. Jesienią liście malowniczo złocą się na jej brzegach. Zimą jej otoczenie staje się surowe, a kikuty powalonych drzew jakby mówiły "Uważaj bracie, dziś Tywa jest łaskawa, ale kto wie kiedy stanie się kapryśna?"

To trudna do spływu rzeka. Bardzo częste przenioski kajaka przez przewrócone drzewa, bagniste brzegi, praktycznie zawsze niski stan wody, sprawiają że spływ Tywą jest niezwykle wymagający. Jednak co rusz zmieniające się otoczenie, przyroda i krajobrazy, rekompensują wszystko. Poprzez wystawę chciałbym chociaż w małym procencie ukazać piękno tej wspaniałej rzeki. Zdjęcia pochodzą z kilku wypraw (pieszych i kajakowych) wzdłuż Tywy z okresu 2011-2014. Ekspozycję będzie można oglądać w Gryfińskim Domu Kultury.

Tywa to prawie 50 kilometrowa rzeka w powiecie gryfińskim, mająca swoje źródło w okolicy wsi Góralice na wschód od Trzcińska-Zdrój, a ujście tuż obok granic Gryfina, w tzw. Ciepłym Kanale, który odprowadza wodę z elektrowni Dolna Odra do Odry Wschodniej. Rzeka przepływa przez 10 jezior. Dawniej wzdłuż Tywy mieściło się 11 młynów, z których do dziś dnia, w lepszej lub gorszej formie, pozostały 4.

» powrt «

Wystawy na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net