Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Łukasz Supergan - 3 miliony kroków

piątek 20.02.2015 godz. 20:00 - Piekarnia

Karpaty to jeden z głównych łańcuchów górskich Europy. Łączy Rumunię, Ukrainę, Polskę, Węgry, Słowację i Czechy. To bariera geograficzna, oddzielająca przez wielki państwa i kultury, ale także szlak, którym migrowali ludzie, rozprzestrzeniający język i pasterskie zwyczaje. Choć pocięty granicami, Łuk Karpat jest piękną i jedyną w swoim rodzaju całością. Jego początkiem jest przełom Dunaju na granicy rumuńsko-serbskiej. Koniec, to Bratysława, leżąca nad brzegiem tej samej rzeki.

W 2004 roku Łukasz Supergan postanowił samotnie wyruszyć w tę drogę i przez 93 dni wędrował wzdłuż łańcucha Karpat. Po 2200 kilometrów i ponad 3 miesiącach, dotarł do celu. Było to piąte przejście Łuku Karpat, jednocześnie pierwsze samotne. Po 9 latach od tamtego przejścia narodził się pomysł drugiego. Inną drogą, z większym doświadczeniem i lepszym wyposażeniem. Głównym założeniem było przejście łańcucha Karpat w czasie 2 miesięcy, z plecakiem ważącym nie więcej niż 15 kilogramów.

Pokaz jest opowieścią o samotnej wędrówce przez 2000 kilometrów szczytów, o ludziach, kulturach i spotkaniu z samym sobą wśród najdzikszych gór Europy.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net