Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

wycieczka - Nowe Warpno

sobota 21.02.2015 godz. 09:00 - Nowe Warpno

Gmina Nowe Warpno położona jest na krańcach Województwa Zachodniopomorskiego, w jego północno-zachodniej części. Pod względem ludności zajmuje 114 miejsce w województwie, czyli... ostatnie. Na obszarach wiejskich gminy żyje około 400 osób. Zdecydowaną większość gminy zajmują wody Zalewu Szczecińskiego 10 064 ha (51,1%) i lasy Puszczy Wkrzańskiej 7 488 ha (38%).

Urokliwa miejscowość Nowe Warpno zachowała do dzisiaj średniowieczny układ urbanistyczny. Na uwagę zasługują liczne zabytki takie jak ratusz ryglowy z XVII wieku, kościół późnogotycki pw. Wniebowzięcia NMP z barokowym wyposażeniem, czy XVIII-wieczny kościółek pw. Św. Huberta w dzielnicy Karszno.

Atrakcyjność turystyczną gminy stanowi jej położenie: duże akweny wodne i lasy. Oprócz zalewu są tu jeszcze cztery jeziora. Największe Jezioro Nowowarpieńskie, mające bezpośrednie połączenie z zalewem przez dwie cieśniny przy Ptasiej Wyspie (lub jak wolą inni Łysej Wyspie) oraz trzy jeziora śródleśne: Jezioro Małomyśliborskie i Jezioro Myśliborskie Wielkie oraz Jezioro Piaski. Wody Zalewu Szczecińskiego i Jeziora Nowowarpieńskiego stwarzają doskonałe warunki do uprawiania jachtingu, windsurfingu, kitesurfingu, kajakarstwa.

Wyjazd do Nowego Warpna połączony będzie z ważnym wydarzeniem w życiu miasteczka. W dniu wycieczki odbędzie się uroczyste otwarcie drugiej części promenady. Podczas wyjazdu uczestnicy wycieczki odwiedzą również okoliczne miejscowości takie jak Brzózki, Warnołęgi, Podgrodzie.

» powrt «

Wycieczki na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net