Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

koncert - 3moonboys

niedziela 22.02.2015 godz. 21:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

W okolicach 2004 roku zakończył działalność bydgoski zespół Charlie Sleeps, a wcześniej grać przestała Piąta Strona Świata. Zakiełkował wówczas nowy muzyczny byt, którego członkowie, korzystając z dotychczasowych doświadczeń, zaczęli pisać zupełnie nową historię. Płyta "3moonboys" nagrana w bydgoskim Mózgu początek tej historii dokumentuje. Zespół najlepiej jednak czuł się na scenie. Bliski kontakt z publicznością, pasja grania na żywo, możliwość niespodzianki i niepowtarzalność każdego koncertu sprawiają największą radość.

Dwa lata później nagrany w stodole na Mazurach album "Only music can save us" to już przemyślany krążek i bardziej świadomy kierunek poszukiwań. Płyta, która zebrała dobre recenzje i otworzyła nieco szerzej drzwi do muzycznej sceny.

Ponieważ zespół lubi zaglądać do ogródków pokrewnych dyscyplin (literatury, filmu, plastyki), szybko zrodził się pomysł na pożenienie różnych zjawisk w jednym wydawnictwie. Odpowiedzią na niezaspokojoną ciekawość okazał się flirt z liberaturą i pierwszy album liberockowy zatytułowany "16". Zespół zaczął być wówczas rozpoznawalny. Koncertował ponad sto razy na scenach małych i większych (Open'er, OFF, Planet + Doc, Ha!wangarda, Tofifest). Przejechał wiele tras (Polska, Niemcy, Słowacja).

W muzykowaniu na żywo muzycy widzą szczególne spotkanie z odbiorcą traktowanym jako partner zdarzenia, co gwarantuje wzajemną inspirację. Ogromną wagę grupa przywiązuje również do spójności ogłaszanych wydawnictw: łączy muzykę, warstwę tekstową oraz fizyczne walory w jednej, efektownej niespodziance, co potwierdza album "Skakankan" z okładką, która narobiła sporo szumu nie tylko w muzycznym środowisku.

3moonboys romansuje z filmem. Gra na żywo zarówno do niemych obrazów z okresu niemieckiego ekspresjonizmu jak i do nowoczesnych realizacji. Zespół brał udział m.in. w ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, prezentując na pokazie specjalnym autorską muzykę do kilku wybranych animacji. Natomiast koncert na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym TOFIFEST ukazał naturalne przenikanie muzyki i sztuk wizualnych.

Jesienią 2014 roku 3moonboys powraca z nową propozycją pod intrygującym tytułem "Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo". Wiele się zmieniło.

Albumy (nie obejmuje wydawnictw sieciowych i kompilacyjnych):
"3moonboys" (2004)
"Only music can save us" (2006)
"This is not 3moonboys" (2007)
"16" (2009)
"Skakankan" (2012)
"Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo" (2014)

Skład 3moonboys:
Wojtek Kotwicki - gitara, wokal
Marcin Karnowski - perkusja, teksty
Miłosz Runge - perkusja, instrumenty klawiszowe
Piotr Michalski - bas
Radek Drwęcki - instrumenty klawiszowe

» powrt «

Koncerty na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net