Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Aga Rostkowska - Stambuł - bliżej squatów niż Haghii Sophii

piątek 27.02.2015 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

Prezentacja dziennikarki publikującej swoje teksty na tematy społeczno-kulturalne m.in. w Polityce, Newsweeku, Przeglądzie, Res Publice Nowej, Witaj w Podróży i Gazecie Wyborczej. W sumie ponad roczny pobyt w Stambule pozwala stwierdzić - to miasto ma niewiele wspólnego z Hagia Sophią bądź pałacem Topkapi. Będzie o prawdziwym, uzależniającym swoją energią obliczu Stambułu: o Don Kichocie - pierwszym squacie Turcji, o dziesiątkach tancerzy cyklicznie okupujących dworzec kolejowy i o akcjach przemalowywania schodów na kolory tęczy.

Będzie też o miejskiej partyzantce - barykadach płonących w centrum miasta i sposobach radzenia sobie z gazem łzawiącym. A na koniec o tym dlaczego znaczna część miasta już wkrótce stanie się wyspą oraz dlaczego większość architektów i planistów miejskich twierdzi, że macie jeszcze tylko 10 lat, by zobaczyć Stambuł zanim po prostu przestanie istnieć.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net