Włóczykij

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Stasia Budzisz-Cysewska - Kaukaz Północy babskim okiem

sobota 21.02.2015 godz. 20:00 - Piekarnia

Stasia Budzisz-Cysewska swoją samotną wyprawę nazwała "Kaukaz Północny babskim okiem" z dwóch przyczyn. Po pierwsze - zdecydowała się na podróż w ten rejon, ponieważ bujna kariera zawodowa (której nigdy nie było) zaprowadziła ją do punktu, w którym zaczęła zajmować się neokolonialną polityką Putina. Z tego względu odwiedzenie Abchazji i Czeczenii stało się elementem koniecznym, by chociaż spróbować zrozumieć tę pokręconą politykę. Po drugie - prócz szumnie brzmiących aspektów politycznych wymyśliła sobie, że dotrze do świata kaukaskich kobiet najbliżej jak się da.

Ekspedycję zaczęła od Abchazji, terytorialnie i geograficznie przynależącej do Kaukazu Południowego. Przez terytorium Gruzji dotarła do Alanii, Kabardyno-Bałkarii i dalej do stóp Elbrusu. Jej dalsza droga wiodła na wschód - przez Inguszetię, Czeczenię aż do położonego u brzegów Morza Kaspijskiego - tygla Kaukazu - Dagestanu, najbiedniejszej republiki Federacji Rosyjskiej.

Przygód miała wiele. Jako samotnie podróżująca kobieta była nie tylko interesującym zjawiskiem przyrodniczym, o które trzeba jakoś zadbać albo coś z nim zrobić. Była także oskarżana o szpiegowanie, a niekiedy brano ją za prostytutkę.

Przemieszczała się najróżniejszymi środkami transportu - od pociągów, powszechnych w tym rejonie świata marszrutek, taksówek, autobusów, poprzez auta pocztowe, wozy konne, radiowozy policyjne, karetki pogotowia czy ślubne samochody.

» powrt «

Prezentacje na Włóczykiju 2015

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net