Włóczykij

Dojazd

9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

Do Gryfina można dojechać pociągiem, autobusem i oczywiście samochodem.

POCIĄG
Rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach:
- ODJAZDY pociągów z Gryfina
- PRZYJAZDY pociągów do Gryfina
Podróż ze Szczecina trwa ok. 25 minut. Bilet kosztuje 6,00 zł (normalny).

AUTOBUS
W Gryfinie nie funkcjonuje żadna prywatna firma przewozowa typu bus. Ze Szczecina z dworca autobusowego PKS kursują autobusy podmiejskie (linia numer 1A) obsługiwane przez przedsiębiorstwo PKS Szczecin. Rozkład jazdy znajduje się na stronie www.pksszczecin.info/kom_podmiejska.php?lang=pl&id_strony=41. Podróż ze Szczecina trwa ok. 50 minut. Bilet u kierowcy kosztuje 6,30 zł (normalny). Posiadając większy bagaż (plecak, torba podróżna, walizka itp.) należy KONIECZNIE dokupić bilet bagażowy u kierowcy (1,5 zł/szt.), ponieważ na tej trasie dość częste są kontrole biletów i kontrolerzy szczególnie wyczuleni są na brak tego rodzaju biletów. Zresztą wyczuleni są na brak jakiegokolwiek biletu ;) W Gryfinie należy wysiąść na przystanku o nazwie "Gryfino, ul.Flisacza ".

W drogę powrotną do Szczecina należy wsiąść już na innym przystanku, który zwie się "Gryfino, ul.Szczecińska ". Rozkład jazdy autobusów z tego przystanku znajduje się na stronie www.pksszczecin.info/download_doc.php?lang=pl&id_dokumentu=323.

SAMOCHÓD
- Jadąc samochodem od strony Gorzowa, Zielonej Góry, Poznania czy Wrocławia najlepiej skorzystać z drogi ekspresowej S3. Zjazd następuje we wsi Gardno, skąd drogą wojewódzką nr 120 jest ok. 10 km do Gryfina.
- Jadąc od strony Stargardu, Piły, Bydgoszczy najlepiej podróżować drogą krajową nr 10 aż do samego Szczecina. Potem wjechać na autostradę A6 (bezpłatna) i zjechać we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31. Z tego miejsca do Gryfina jest ok. 15 km.
- Jadąc od strony Goleniowa, Koszalina czy Gdańska udajemy się drogą krajową nr 6, z której zjeżdżamy na drogę ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31. Z tego miejsca do Gryfina jest ok. 15 km.
- Ze Szczecina dojazd drogą krajową nr 31 lub przez Niemcy jadąc od strony Przecławia przez Kołbaskowo, przejście graniczne w Rosówku i przejście graniczne Gryfino-Mescherin.
- Jadąc od strony Chojny, Kostrzyna nad Odrą należy poruszać się drogą krajową nr 31.

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net