Włóczykij

KOMUNIKAT STARTOWY RAJDU WŁÓCZYKIJ TRIP EXTREME

Organizator
Organizatorem Ekstremalnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme jest Stowarzyszenie Republika Międzyodrza.

Forma Rajdu
- scorelauf (dowolna kolejność podbijania Punktów Kontrolnych),
- klasyfikacja indywidualna.

Ramowy Program Rajdu
28 lutego 2015 (sobota):
- 9:00-12:00 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 12:10 - odprawa techniczna trasy pieszej 100 km
- 12:30 - start trasy pieszej 100 km
- 12:45-16:00 - praca sekretariatu rajdu, przyjmowanie uczestników w bazie
- 16:10 - odprawa techniczna trasy pieszej 50 km
- 16:30 - start trasy pieszej 50 km

1 marca 2015 (niedziela):
- 6:00 - zamknięcie Punktu Stop (pozostaje jedynie Punkt Kontrolny)
- 14:00 - zamknięcie bazy rajdu

Regulamin
Zgłoszenia na rajd odbywały się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.wloczykij.com/index.php?plik=bilet&bilety_ID=49 Na stronie tej znajduje się również pełny regulamin zawodów. Opłata startowa wynosi 35,00 zł.

Dojazd
Do Gryfina można dojechać pociągiem, autobusem i oczywiście samochodem.

1. POCIĄG
Rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach:
- ODJAZDY pociągów z Gryfina
- PRZYJAZDY pociągów do Gryfina
Podróż ze Szczecina trwa ok. 25 minut. Bilet kosztuje 6,00 zł (normalny). Do bazy rajdu ze stacji kolejowej jest ok. 10 minut piechotą. Po drodze znajduje się market Netto, w którym można uzupełnić zapasy.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

2. AUTOBUS
W Gryfinie nie funkcjonuje żadna prywatna firma przewozowa typu bus. Ze Szczecina z dworca autobusowego PKS kursują autobusy podmiejskie (linia numer 1A) obsługiwane przez przedsiębiorstwo PKS Szczecin. Rozkład jazdy znajduje się na stronie www.pksszczecin.info/kom_podmiejska.php?lang=pl&id_strony=41. Podróż ze Szczecina trwa ok. 50 minut. Bilet u kierowcy kosztuje 6,30 zł (normalny). Posiadając większy bagaż (plecak, torba podróżna, walizka itp.) należy KONIECZNIE dokupić bilet bagażowy u kierowcy (1,5 zł/szt.), ponieważ na tej trasie dość częste są kontrole biletów i kontrolerzy szczególnie wyczuleni są na brak tego rodzaju biletów. Zresztą wyczuleni są na brak jakiegokolwiek biletu ;) W Gryfinie należy wysiąść na przystanku o nazwie "Gryfino, ul.Krasińskiego /Górny Taras/". Z niego do bazy jest ok. 5 minut piechotą. Tuż obok przystanku, po drugiej stronie bloku, znajduje się market Biedronka, w którym można uzupełnić zapasy.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

3. SAMOCHÓD
- Jadąc samochodem od strony Gorzowa, Zielonej Góry, Poznania czy Wrocławia najlepiej skorzystać z drogi ekspresowej S3. Zjazd następuje we wsi Gardno, skąd drogą wojewódzką nr 120 jest ok. 10 km do Gryfina.
- Jadąc od strony Stargardu, Piły, Bydgoszczy najlepiej podróżować drogą krajową nr 10 aż do samego Szczecina. Potem wjechać na autostradę A6 (bezpłatna) i zjechać we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31. Z tego miejsca do Gryfina jest ok. 15 km.
- Jadąc od strony Goleniowa, Koszalina czy Gdańska udajemy się drogą krajową nr 6, z której zjeżdżamy na drogę ekspresową S3 i dalej autostradą A6 (bezpłatna) zjeżdżamy we wsi Radziszewo (zjazd o nazwie Szczecin Klucz) na drogę krajową nr 31. Z tego miejsca do Gryfina jest ok. 15 km.
- Ze Szczecina dojazd drogą krajową nr 31 lub przez Niemcy jadąc od strony Przecławia przez Kołbaskowo, przejście graniczne w Rosówku i przejście graniczne Gryfino-Mescherin.
- Jadąc od strony Chojny, Kostrzyna nad Odrą należy poruszać się drogą krajową nr 31.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Organizatorzy nie przewidują wydzielonego parkingu dla uczestników rajdu. Koło samej szkoły jest parking na kilkanaście samochodów, natomiast w dalszej odległości jest spora ilość parkingów osiedlowych. Tuż za szkołą (przy ulicy Jana Pawła II) znajduje się strzeżony parking płatny.

Baza rajdu
Baza rajdu mieścić będzie się w Zespole Szkół w Gryfinie przy ul. Iwaszkiewicza 70. Będzie czynna do dyspozycji uczestników od soboty 28 lutego od godziny 9:00 do niedzieli 1 marca do godziny 14:00. Uczestnicy mogą skorzystać z prysznica oraz noclegu w salkach gimnastycznych, jednak muszą posiadać własny śpiwór i karimatę lub materac. Wejście do bazy znajduje się od strony hali sportowej.


(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie czynne dla obu tras TP50 i TP100 w sobotę 28 lutego od godziny 9:00 do godziny 16:00. W tym czasie każdy zawodnik musi zgłosić się osobiście w celu odebrania karty startowej oraz podpisania deklaracji udziału w rajdzie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy dodatkowo będą mogli otrzymać folię na mapę. Zameldowanie musi odbyć się przed startem najpóźniej do godz. 12:00 (trasa 100 km) oraz do godz. 16:00 (trasa 50 km).

Wyżywienie w bazie
W bazie zostanie przygotowane miejsce, w którym będzie można przyszykować sobie posiłek oraz coś do picia. Do dyspozycji uczestników oddany zostanie czajnik elektryczny. Po rajdzie każdy zawodnik otrzyma od organizatorów ciepły posiłek.

Wyposażenie zawodników
Każdy uczestnik rajdu obowiązkowo musi posiadać:
- naładowany telefon komórkowy,
- latarkę (może być czołówka) z zapasowym kompletem baterii,
- folia NRC,
- kompas,
- elementy odblaskowe (zgodnie z nowymi przepisami ustawy - prawo o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014, każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - od 20 do 500 zł).

Wyposażeniem nieobowiązkowym, jednak zalecanym przez organizatorów, powinna być:
- apteczka pierwszej pomocy,
- dodatkowe ubrania na wypadek nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych.

Start i meta
Start trasy TP 100 przewidziany jest na godzinę 12:30, natomiast trasy TP 50 na godzinę 16:30. Odprawa przed rajdem odbędzie się w bazie zawodów. Następnie uczestnicy zostaną wywiezieni autobusami w nieznanym kierunku na faktyczny start rajdu. Meta będzie znajdować się w bazie rajdu w szkole.

Punkt Kontrolny
Punkt Kontrolny na trasie oznaczony będzie poprzez czerwono-biały lampion. Przy każdym Punkcie Kontrolnym znajdować będzie się perforator, którym należy podbić kartę startową. W przypadku braku perforatora, do karty startowej należy wpisać numer umieszczony na lampionie, a dodatkowo zaleca się wykonanie zdjęcie Punktu.

Punkt żywieniowy na trasie
Organizator rajdu zapewnia na trasie punkt żywieniowy zwany Punktem Stop. Obecność na nim jest obowiązkowa, gdyż znajdować się tam będzie również Punkt Kontrolny. Na punkcie tym można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu przez maksymalnie 1 godzinę oraz zjeść ciepły posiłek. Punkt Stop będzie czynny do godz. 6.00 (rano) 1 marca. Po tym czasie dostępny będzie wyłącznie Punkt Kontrolny i nie będzie można skorzystać z przywileju zatrzymania czasu.

Zwiezienie z trasy
Organizator zapewnia zwiezienie z trasy tylko w przypadku kontuzji. Zwiezienie z trasy oznacza dyskwalifikację zawodnika.

Ubezpieczenie zawodnika
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Klasyfikacja końcowa
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba potwierdzonych Punktów Kontrolnych. W przypadku takiej samej liczby potwierdzonych Punktów Kontrolnych o miejscu decyduje czas przejścia trasy. Każdy zdobyty Punkt Kontrolny = 10 pkt. Po przekroczeniu limitu czasowego naliczane będą punkty karne. Każde 5 minut poza limitem czasu = minus 1 pkt.

Lista uczestników - Włóczykij Trip Extreme Informacje dla przyjezdnych - Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij pmno.pl

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - turystyka@gryfino.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Midzyodrza
Gryfiski Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net