8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Natalia Mileszyk - Prawosławny rok dookoła świata

- Wierzysz w Boga?
- Tak...
- To dlaczego nie nosisz krzyżyka? Proszę, weź mój. - I tak oto na mojej szyi wylądował zielony, neonowy, plastikowy krzyżyk.

Czas w 2018 odmierzałam kalendarzem gregoriańskim, prawosławnym. Od święta do święta. Od podróży do podróży. Boże Narodzenie - Chrzest Pański - Wielkanoc - Przemienienie. Etiopia - Cypr - Polska. Wszędzie spodziewałam się złotych kopuł i kadzideł jak w cerkwi do której zabierała mnie babcia. Wszędzie jednak odnajdywałam coś zupełnie innego, jednak nieważne od kierunku religia przeplatała się z tożsamością, historią i codziennością. Wszędzie były woda i ogień - i powód do spotkania z ludźmi. Będzie to więc opowieść o ludziach i o tym, co dla nich ważne, w co wierzą i jak to pokazują.

Natalia Mileszyk - od dziesięciu lat nie mogę zdecydować się, czy bardziej kocham wyjazdy czy powroty. I tym oto sposobem dość często jeżdżę, zazwyczaj sama. Chyba że jadę w trasę rowerem, to wtedy tylko z pozytywnymi ludźmi. Z podróży przywożę zdjęcia i opowieści - głównie o ludziach i dobru, którego w trasie doświadczam - to dla mnie najważniejsze. Jestem przekonana, że podróżować można zarówno po najdalszych zakątkach świata, jak i własnym mieście - podróż to stan otwartości na nowe.

» powrót «

Prezentacje na Włóczykiju 2014

Zgłoszenie - Hydrozagadka w Szuwarach pmno.pl Włóczykij 2013

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - promocja@gdk.com.pl

Dołącz do nas na FB

Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Międzyodrza
Gryfiński Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net