8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Tomek Gniazdowski, Tymon Pastucha, Janusz Bekas - Bałkany 2018

Tomek. Tymon. Janusz. Gryfino. Szczecin. Dąbie. 3 chłopaków, których łącza wspólna pasja - do podróży, przygód, poznawania świata, innych ludzi i robienia wszystkiego, co pozwala być w drodze.

Nasza podróż objęła niemal wszystkie państwa leżące na półwyspie bałkańskim, poczynając od Grecji, przez Albanię, Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Bułgarię, Rumunię na Ukrainie kończąc. 24 dni i ponad 5 tys. kilometrów. Ale nie o liczby tutaj chodzi, czy o ilość pieczątek wbitych w paszportach (co też daje satysfakcję), lecz o ludzi spotkanych po drodze, rozmowy, smaki, widoki, przygody mrożące krew w żyłach i wszystko, czego nie mamy "tutaj". Podróż każdym możliwymi rodzajami transportu: autostopem, busem, marszrutką, pociągiem, metrem, promem, samolotem, a często "pieszko". Spanie legalnie i na dziko w każdym miejscu - od "Hotelu Europa" w Rachowie, nieczynną szkołę w centrum Janiny, plażę nad kanałem Korynckim po cmentarz w Palje Brdo kończąc. Ludzie, wszystkich narodowości zgromadzonych na Bałkanach, wielu zawodów: od sprzedawcy bananów, po posła.

Mieliśmy ogromne szczęście mogąc trafić do środka Bałkańskiego Kotła i czerpać z niego to co najlepsze i bez sztucznych dodatków.

Odpowiemy na pytania: Jakie Bałkany zobaczyliśmy? Dlaczego warto podróżować? Jak robić to budżetowo? Dlaczego nie powinno się przekraczać granicy nocą? Jak uniknąć wyłudzenia łapówki? Jak nie pozabijać się nawzajem? I wciąż nie mieć dość! A także wielu, wielu innych!

» powrót «

Prezentacje na Włóczykiju 2014

Zgłoszenie - Hydrozagadka w Szuwarach pmno.pl Włóczykij 2013

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - promocja@gdk.com.pl

Dołącz do nas na FB

Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Międzyodrza
Gryfiński Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net