Włóczykij

Program

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE ZMIANY W PROGRAMIE.


czwartek 21.02.2013

18:30 - INAUGURACJA FESTIWALU - Magdalena Skopek: "W krainie reniferów, bogów i ludzi" (Gryfiński Dom Kultury)
19:45 - Smaki Świata: Kuchnia litewska (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Arek Ziemba i Zbyszek Sas: "Dziki Madagaskar" (Gryfiński Dom Kultury)

piątek 22.02.2013

16:00 - Zbyszek Borys: "Tam, gdzie Bogowie grywają w szachy, czyli filiżanka kawy na Dachu Afryki" (Namiot Włóczykija)
17:00 - Rafał Król: "Spitsbergen Solo Expedition 2012 - Samotna Ekspedycja na Północną Rubież Europy" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Joanna Radzimska, Krzysztof Szymański: "Ucząc innych uczyć się od nich - przygoda Wakacyjnego Ambasadora Polski na Filipinach" (Namiot Włóczykija)
17:00 - Piotr Fijałkowski: "Ku Hnitessie - Na nartach na południowy skrawek II RP" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Piotr Strzeżysz: "Z Las Vegas do Meksyku" (Namiot Włóczykija)
18:00 - Andrzej Ziółkowski: "Irian Jaya - New Guinea. Z wizytą u 'ludożerców' " (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Łukasz Dobrzański, Michał Soroko: "MotoAmeryka Północna" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 -  Degustacja potraw z owadów na "Włóczykiju" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Agnieszka Kępska: "Lofoty - niezwykły archipelag północnego Atlantyku" (Namiot Włóczykija)
19:00 - Bartek Malinowski: "Chadar - lodowa droga" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Zuzanna Krzesińska i Łukasz Czabanowski: "Tropem Białych Słoni, czyli 6 krajów orientu w 6 miesięcy" (Namiot Włóczykija)
20:00 - Andrzej "Saszka" Maziakowski: "Na stopa u rosyjskich motocyklistów i nie tylko" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Piotr Sudoł: "Cubanacan 2012 - wyspa, której nie znacie (my również)" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Adam Wiśniewski : "TransOceania - antypody na rowerach" (Namiot Włóczykija)
21:15 - Koncert: Dezerter (Gryfiński Dom Kultury)
21:15 - Koncert: ARCY MŁYN (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 23.02.2013

09:00 -  Mieszkowice i okolice - wycieczka. (Klub Festiwalowy Włóczykija)
13:00 - Jurek Arsoba, Igor Skawiński: "Dziurawa Syberia czyli autostopem do syberyjskich kopalni diamentów" (Mieszkowice)
14:00 - Bartka Szaro i Patryk Świątek: "Od milionera do zera, czyli Sakartwelo avtostopom" (Namiot Włóczykija)
15:00 - Konrad, Beata oraz Mikołaj Tulejowie: "Powrót małego 'Włóczykija' na Południowy Kaukaz" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Michał Jasieński: "Daulat al Kuwajt.Światło nadchodzi ze wschodu" (Namiot Włóczykija)
16:00 - Anna Kąkol, Małgorzata Janiak: "Burek, rakija i warm shower - czyli paradise w wydaniu bałkańskim!" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
16:00 - Dominik Szmajda: "Rower góral i na Ural" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Anna i Jakub Górniccy: "Cejlon Witkacego" (Namiot Włóczykija)
17:00 - Kamil Iwankiewicz: "Korona Jezior Ziemi" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Adam Wiśniewski : "Mongolia - czyli drogi rzadko uczęszczane" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Michał Ilczuk, Basia Iglińska, Kuba Bogdański: "Autostopem przez Iracki i Turecki Kurdystan" (Namiot Włóczykija)
18:00 - Tomek Gola: "M41 - Portret Serca Azji" (Namiot Włóczykija)
18:00 - Piotr Strzeżysz, Ala Leszyńska: "Toast za przodków, czyli rowerami po Gruzji" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Jagoda Pietrzak, Norbert Skrzyński: "Wczasy w Iranie, czyli podróżowanie to normalna sprawa" (Namiot Włóczykija)
19:00 - Marek Szymański: "Polska na filmowo. Podróże po filmowych miejscach w Polsce" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Błażej Szczypka: "Rowerem Przez Wielką Brytanię i Orkady" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Kamila Kielar: "Me, myself & Alaska" (Namiot Włóczykija)
20:00 - Jakub i Anna Urbańscy: "Namibia naprawdę - o łapaniu karaluchów, ognisku z kupy słonia i innych urokach podróżowania z 2 letnim dzieckiem po Namibii" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Adam Stecyk: "Pod afrykańskim niebem" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 - Magdalena i Marcin Musiałowie: "Tańce wśród Piratów czyli trzy miesiące w Ameryce Centralnej" (Namiot Włóczykija)
21:00 -  Bal Włóczykija (Centrum konferencyjno-gastronomiczne Wodnik)

niedziela 24.02.2013

12:00 - Dominik Marchowski: "Ptaki Doliny Dolnej Odry" (Gryfiński Dom Kultury)
13:00 - Dorota Janicka: "Natura 2000 a park krajobrazowy. To samo czy coś innego?" (Gryfiński Dom Kultury)
13:30 - Felix Kammler: "Ochrona przyrody w Niemczech. Organizacja i ochrona obszarów na przykładzie Maklemburgii Pomorza Przedniego" (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 - Grażyna Domian: "Puszcza Bukowa - niedoceniona perła polskiej przyrody" (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 - Dana Jesswein, Bartosz Wójcik: "Górna Nubia, czyli Północny Sudan" (Namiot Włóczykija)
15:00 - Artur Knypiński: "Po godzinach" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
15:00 - Piotr Chara: "Moczary w dolinach Odry i Warty - Ukryte Piękno" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski: "Afrykańska odyseja - osobową Toyotą przez piaski Sahary" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Izabela Iwaniak: "3 Peaks Trek- Himalajska wyprawa z podwójnym dnem" (Namiot Włóczykija)
16:00 - Arek Ziemba i Zbyszek Sas: "Dziki Madagaskar" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Kuba Czajkowski: "Pół roku w Azji" (Namiot Włóczykija)
17:00 - Jagoda Koprowska: "Od Llanos po karaibskie plaże - czyli odczarowywanie wizerunku Kolumbijczyka" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Przemek Cwynar: "Rzeszów -Bałtyk na tratwie z drzwi od łazienki" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Ania i Robb Maciąg: "Pakistan Zindabad! czyli opowieść o kraju rzadko odwiedzanym." (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Piotr Kuryło: "Ostatni maraton" (Namiot Włóczykija)
19:00 - Anna, Hania, Mila i Tom Alboth: "Dzieciohipsterzy pomiędzy Oceanami" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Jurek Arsoba, Igor Skawiński: "Dziurawa Syberia czyli autostopem do syberyjskich kopalni diamentów " (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Piotr Sudoł: "Cubanacan 2012 - wyspa, której nie znacie (my również)" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Marta Sziłajtis-Obiegło: "Zew Północy - jachtem dookoła Skandynawii" (Namiot Włóczykija)
20:00 - Jerzy Kawiak, Robert "Wieko" Wieczkowski: "Gasherbrum I i II" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Michał Marczak: "Fuck For Forest" (Gryfiński Dom Kultury)
21:15 - Koncert: UL/KR (Klub Festiwalowy Włóczykija)

poniedziałek 25.02.2013

10:00 - Ania i Robert "Robb" Maciąg: "Warsztaty indyjskie" (Gryfiński Dom Kultury)
11:30 - Ania i Robert "Robb" Maciąg: "Warsztaty indyjskie" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Bartłomiej Machowski: "Słowacja - nasz mały wielki sąsiad" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Bodek Macal, Piotr Dul: "Wyprawa rowerowa Enkon Pireneje 2012" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Sylwia Bąkowska: "Trzy odsłony Indii - wyrazistość smaku, przestrzeń i barwy religii..." (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Michał Sałaban: "Północ - Południe, czyli rowerem z Arktyki do Południowej Afryki" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Marcin Tomaszewski: "Superbalance - nowa polska droga na Ziemi Baffina" (Gryfiński Dom Kultury)

wtorek 26.02.2013

13:00 - Ola Marchowska, Marta Żołnowska: ,,Mały Włóczykij w krainie Międzyodrza" - warsztaty artystyczno-ekologiczne (Centrum Aktywności i Kreatywności Pchła Szachrajka)
14:30 - Ola Marchowska, Marta Żołnowska: ,,Mały Włóczykij w krainie Międzyodrza" - warsztaty artystyczno-ekologiczne (Centrum Aktywności i Kreatywności Pchła Szachrajka)
16:30 - Wiktor Kossakowski: "Niech żyją Antypody!" (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 - Julia Murat: "Opowieści, które żyją tylko w pamięci" (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Kim Nguyen: "Wiedźma wojny" (Gryfiński Dom Kultury)

środa 27.02.2013

16:30 - Emad Burnat, Guy Davidi: "5 rozbitych kamer" (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 - Ron Fricke: "Samsara" (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Pen-ek Ratanaruang: "Headshot. Mroczna karma" (Gryfiński Dom Kultury)

czwartek 28.02.2013

16:00 - Marek i Mateusz Miłoszewscy: "Z tatą na Igrzyska. Londyn 2012" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Ania Czapek i Piotrek Mojżyszek: "Nie bój się Cygana" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Dorota Kozińska: "Dobra pustynia" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Jacek Kobyliński, Tomek Łukaszewski: "Motocyklami przez Północny Kaukaz" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Janusz Kurczab: "Himalaje Nepalu" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Koncert: Przytuła i Kruk (Klub Festiwalowy Włóczykija)

piątek 01.03.2013

10:00 - Ania Czapek i Piotr Mojżyszek : Warsztaty - "Smaczne podróże" (Gryfiński Dom Kultury)
11:30 - Ania Czapek i Piotr Mojżyszek : Warsztaty - "Smaczne podróże" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - "Mały Włóczykij": w szkołach (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska, Ewa Grewling : "Przez Arktykę w różowych rękawiczkach" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Piotr i Grzegorz Piznal: "Tam gdzie mokro i ciemno" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Ola Nikiel i Łukasz Supergan: "Zmierzając do Shangri-La - dwa lata w drodze przez Azję" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Karolina Bielenin-Lenczowska, Jan Lenczowski: "A może nocnik bedzieta chcieli? Spotkanie z Polakami w Brazylii" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Michał Piec: "Wietnam, Kambodża, Laos z rowerem" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Arkadiusz "Arun" Milcarz: "M jak Madagaskar" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Stanisław Kotlarczyk : "Oczy dla Etiopii" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Przemek Głowa: "Paprykarz wspomnień" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:30 - Koncert: Hanimal (Klub Festiwalowy Włóczykija)

sobota 02.03.2013

09:00 -  Witnica - wycieczka (Klub Festiwalowy Włóczykija)
13:00 - Ekstremalny rajd na orientację: Włóczykij Trip Extreme 2013 (Gryfiński Dom Kultury)
13:00 -  Transmisja na żywo rajdu ekstremalnego! (Gryfiński Dom Kultury)
15:30 - Kevin Macdonald : "Marley" (Gryfiński Dom Kultury)
18:15 - Bence Fliegauf: "To tylko wiatr" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Koncert: BIFF (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Koncert: DREKOTY (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Koncert: L.A.S. (Lachowicz Audio System) (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud: "Kurczak ze śliwkami" (Gryfiński Dom Kultury)

niedziela 03.03.2013

09:00 -  Gartz i okolice - wycieczka (Klub Festiwalowy Włóczykija)
14:00 - Paweł i Iza Forczmańscy: "Wietnam z plecakiem i niemowlakiem, a nawet dwoma" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Anna Gliszczyńska: "Magia Ekwadoru - o podróży do 'środka świata'" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
15:00 - Romek i Jonasz Zańko : "Wczasy w Syrii" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Adrian Gronek:  "Sam Saamem (Północna Laponia)" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Dominik Graczyk, Jacek Strejczyk: "Podwodne eksploracje jaskiń na Bałkanach" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Diana Garlińska - Jefimow, Władysław Jefimow: "Nurkowanie na Sri Lance - wraki Kolombo, Unawatuny i Batticaloa"  (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Łukasz Łepecki: "Pamir Bikeway czyli Azja Centralna na dwóch kołach" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
 Wyniki Włóczykij Trip Extreme 2013 (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 - ZAKOŃCZENIE FESTIWALU - Anna Czerwińska : "Moje góry. Korona Ziemi" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Smaki Świata: Kuchnia tajska (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Tomek "Czapa" Mackiewicz, Marek Klonowski: "Nanga Dream" (Gryfiński Dom Kultury)



PODCZAS FESTIWALU ZOBACZYSZ TAKŻE

Organizatorzy, partnerzy, patroni