Włóczykij

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Rajd Wiejski Śladami Pionierów

W 2015 roku w Gminie Gryfino odbywać się obchody 70 lat osadnictwa polskiego na Ziemi Gryfińskiej. W związku z tymi uroczystościami Sołectwo Krzypnica organizuje wydarzenie towarzyszące w swojej wsi. Będzie to impreza turystyczna, popularna w ostatnim czasie gra terenowa, o nazwie Śladami Pionierów. Odbędzie się ona 2 maja 2015 w godzinach 10:00-17:00. Start i meta będą miały miejsce przy Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy. Organizatorzy do udziału zapraszają nie tylko mieszkańców wsi, ale także okolic: Gryfina, Widuchowej, Marwic, Nowego Czarnowa, Krajnika i innych. Internetowy formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Natomiast w Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy można wypełnić formularz w formie tradycyjnej, papierowej. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY!

Organizatorzy zaplanowali udział 25 drużyn, przede wszystkim rodzin, w składzie od 2 do 5 osób. Zespoły otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami do których będę musieli dojść kierując się znajomością okolic. Trasa przewidziana została na ok. 10 km. Po drodze należy odnaleźć 5 punktów kontrolnych, na których będą przygotowane zadania związane z historią Krzypnicy i okolic. Bez obaw, nie będą to testy historyczne ani żadne tego typu konkurencje. Najważniejsza będzie dobra zabawa.

Po rajdzie odbędzie się wspólne ognisko, wręczenie nagród zwycięzcom oraz spotkanie z najstarszymi mieszkańcami wsi, którzy opowiedzą o początkach polskości na tych ziemiach. W Krzypnicy do dnia dzisiejszego mieszka ok. 10 pionierów, mieszkańców przybyłych tuż po II wojnie światowej. Ich wspomnienia to świetny materiał do nauki o lokalnej historii.


DO POBRANIA:

pdf

Regulamin rajdu (.PDF 204 kb)

na Włóczykiju 2013

Organizatorzy, partnerzy, patroni