Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij
  • Program
  • Bilety
  • Zamów wejœciówki internetowo
  • Noclegi
  • Dojazd
  • Kontakt
  • Facebook

Włóczykij 2012

Program

6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"


czwartek 23.02.2012

18:30 - Aleksander Doba: Atlantyk kajakiem? Dlaczego? - UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA FESTIWALU (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - degustacja potraw: Kuchnia ukraińska (Namiot Włóczykija)
20:30 - Mieczysław Bieniek: Hajer jedzie do Dalajlamy (Gryfiński Dom Kultury)

piątek 24.02.2012

16:00 - Mieczysław Bieniek: Z Hajerem na kraj Indii (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Monika Maniecka, Sebastian Gleich, Sławomir Pela: Nyską na Elbrus 2010 (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Szymon Kowalczyk: Mount Kinyeti - Na ścieżkach Bożej Armii Oporu (Namiot Włóczykija)
18:00 - Tomek Kaznocha: Afryka Nowaka XIX. Republika Środkowej Afryki (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Agnieszka Stryczek, Paweł Chudzicki: Hanami kontra Tsunami (Namiot Włóczykija)
18:00 - Elwira Florek, Alfred Sosgórnik: Trans - zapis niezwykłej podróży w poszukiwaniu duchowości wschodu (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Jarek Rochowicz, Paweł Ceranka: Dr Who zjada haggis. W Szkocji (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Andrzej Butkiewicz, Paweł Kudela: Wyrypa rowerowa Łukiem Karpat (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Bartolomeo Koczenas: Uśmiech jest siłą w podróży, czyli inspirująca opowieść na temat podróżowania, ludzi, świata i uśmiechu (Namiot Włóczykija)
20:00 - Tomek Łukaszewski, Andrzej Maziakowski: Autostopem z Japonii (Namiot Włóczykija)
20:00 - Wojciech Górecki: Planeta Kaukaz (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Bartek Malinowski: Podróż za jeden uśmiech - Ladakh & Zanskar 2011 (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 - Dominik Włoch, Wojtek Jakowiec, Roman Ziemba: Pielgrzymka Idzie Człowiek (Namiot Włóczykija)
21:30 - koncert: Braty z Rakemna (Gryfiński Dom Kultury)
23:00 - koncert: Kwadratowi (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 25.02.2012

10:00 - : wycieczka z Michałem Rembasem "Zachodniopomorskie tajemnice"
13:00 - Mario Zanot: film "Anam, bezimienny. Ostatni wywiad z Tiziano Terzanim" (Gryfiński Dom Kultury)
13:00 - degustacja napojów: Wina reńskie i palatyńskie (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 - Piotr Ganczarski: Wyprawa motocyklowa - Na Jedwabnym Szlaku 2011 (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Dominik Szmajda: Po prostu Czad. Afryka Nowaka XX. (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Romek i Jonasz Zańko: Czy zimą nie ma żartów? (Namiot Włóczykija)
16:00 - Tomek Raczynski: Peru inaczej (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Marek Tomaszewski: Indie - kraj ludzi i zwierząt (Namiot Włóczykija)
17:00 - Piotr Strzeżysz: Rowerem przez Kordyliery (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Krzysztof Kolski: Podróż (prawie) bez pieniędzy (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Andrzej Ziółkowski, Janusz Adamski: Spływ rzekami Lulua, Kasai, Kongo. Afryka Nowaka - Etap XVII (Namiot Włóczykija)
18:00 - Bartek Tofel, Justyna Leszczuk: Motorem przez Himalaje - opowieści żółtodziobów (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Paweł Bartnik, Aleksander Adamus: Autostopem ku Wolności (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Tomasz Choma: Kolumbia niezwykła (Namiot Włóczykija)
19:00 - Monika Witkowska: Artic Ocean - Bering Sea (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Dorota Łajło: Na ścieżkach Afryki (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Bartek Malinowski: Syberyjski lód & lud - czyli Bajkalska Zima... (Namiot Włóczykija)
20:00 - Mariusz Barwiński: Narodziny pustyni (Namiot Włóczykija)
20:00 - Marcel Kwaśniak: Syberia, Mongolia, Tybet - miejsca święte (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Marek Tomalik: Australia erotyczna (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Milagros Mumenthaler: film "Powrót do domu" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - : Bal Włóczykija (Centrum Wodne Laguna)
21:00 - Przemysław Lipiński: Afryka Zachodnia - od Accry do Agadezu (Namiot Włóczykija)

niedziela 26.02.2012

12:00 - Marek Przedmojski: Moje małe i wielkie podróże - przygoda z kajakiem (Gryfiński Dom Kultury)
12:00 - degustacja napojów: Piwa Świata (Gryfiński Dom Kultury)
13:00 - Marek Schiller: O rzut beretem... (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 - Dorota Janicka, Elżbieta Hołubczat, Arkadiusz Zdun, Kazimierz Olszanowski: Co w trawie piszczy, buczy i wyje (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Konrad Tulej, Beata Rudnik-Tulej, Mikołaj Tulej: Południowy Kaukaz z dzieckiem w plecaku (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Michał Rembas: Fascynujący świat cmentarzy (Namiot Włóczykija)
16:00 - Jacek Hugo-Bader: Dzienniki kołymskie (Namiot Włóczykija)
16:00 - Ewa, Maciej, Janek i Marianna Mężyńscy: Rowerem z dziećmi po Europie (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Piotr Dul, Bodek Macal: Wyprawa rowerowa Enkon TransAlp 2011 (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Karolina Marcinkowska: "Kiedyś tok gadalim jak galanty człowieki, a teraz to jeno tylko tak pomaluśku, parę słowów pamiętamy!" - historie "Po-polskich" z Brazylii Południowej (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Tomasz Noga: Nigeria (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Jurek Arsoba: Festiwal słoni czyli jak się bawi laotańska prowincja (Namiot Włóczykija)
18:00 - Marcin Jakub Korzonek: "KumKum2010 - rowerem przez pustynię Kara-Kum i Kyzyl-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Monika Witkowska: Ruwenzori - z dżungli na lodowiec (Namiot Włóczykija)
19:00 - Anna Moszko: Szaman, przemytnicy i skarby Majów w gwatemalskiej dżungli (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Maciek 'Tumba' Tumulec: Libia, której już nie ma (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Marcin Niedziółka: Nepal - Himalaje: Wczoraj, dziś, jutro... (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Magdalena Jarocka: Zimowa wyprawa na Ural Subpolarny 2011 (Namiot Włóczykija)
20:00 - Dariusz Rosiak: Żar. Oddech Afryki (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Michał Gajewski: Dookoła świata za 3820 zł - czyli jak tanio latać po świecie (Namiot Włóczykija)
21:30 - Michał Marczak: film "Koniec Rosji" (Gryfiński Dom Kultury)

poniedziałek 27.02.2012

16:00 - Agata Sowińska, Małgorzata Spiczko: Autostradą do nieba, czyli Georgia maybe [next] time (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Marcin Zmaczyński, Krzysztof Jankowski, Sebastian Wołosz, Weronika Piszczek: Na dachu Afryki Północnej - Maroko 2011 (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Wanda Nowatorska, Tomasz Kuna: Tandemem wzdłuż Dunaju (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Łukasz Wierzbicki: Motorem do Chin (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Michał Pauli: Dwie twarze Tajlandii (Gryfiński Dom Kultury)

wtorek 28.02.2012

10:00 - Łukasz Wierzbicki: Do Mongolii... czyli wyprawa niesłychana Benedykta i Jana (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Wojciech Staroń: film "Argentyńska lekcja" (Gryfiński Dom Kultury)
17:15 - Paweł Ferdek, Łukasz Gutt: film "Odyseja złomowa" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Leszek Dawid: film "W drodze" (Gryfiński Dom Kultury)
20:15 - Paweł Kloc: film "Kołysanka z Phnom Penh" (Gryfiński Dom Kultury)

środa 29.02.2012

16:00 - Ulrich Köhler: film "Sen o Afryce" (Gryfiński Dom Kultury)
17:45 - Dome Karukoski: film "Lapońska odyseja" (Gryfiński Dom Kultury)
19:15 - Sława Ross: film "Syberia. Monamour" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - koncert: Thiele (Klub Festiwalowy Włóczykija(PB)
21:00 - Andriej Zwiagincew: film "Elena" (Gryfiński Dom Kultury)

czwartek 01.03.2012

16:00 - Ania Gliszczyńska: Kurdyjska przygoda z Araratem w tle - czyli opowieść o magicznych miejscach w magicznym towarzystwie (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Marta Zabłocka, Danuta Piotrowska: Jedyna taka Beta (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Beata Choma: Balonem przez świat. Widoki z wiklinowego kosza (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Marta Sziłajtis Obiegło: Zimowa wyprawa jachtem do Murmańska (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Piotr Pustelnik: Himalajskie reminiscencje (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Maciej Cuske: film "Daleko od miasta" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - koncert: Babu Król (Bajzel & Budyń) (Klub Festiwalowy Włóczykija)

piątek 02.03.2012

16:00 - Artur Labudda, Robert Pasecki: Z prądem pod prąd (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Mamcia i spółka: Żywcem w Afryce (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Ania Grebieniow: Z minusa na plus czyli jedna zima i dwa światy (Syberia, Namibia 2011) (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Michael Kurzwelly: Arttrans Travel Guides (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Maciej Cuske: Tratwą (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Paweł Kilen: Chcieć to móc, czyli w pięć lat po świecie (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Zbigniew Borys: Burkina Faso - tak, jak w kinie... (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Jurek Arsoba: Niezwykła AUSTRALIA czyli 7 tysięcy zachwytów do góry nogami (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart, Aleksandra Grażyńska: Polska Światłoczuła (Gryfiński Dom Kultury)
21:30 - koncert: Konopians (Gryfiński Dom Kultury)
23:00 - koncert: Tabu (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 03.03.2012

10:00 - : wycieczka do Cedyni, Czachowa i Bielinka
12:00 - : Włóczykij Trip Extreme 2012 - piąty pieszy ekstremalny nocny zimowy rajd na orientację (Gryfiński Dom Kultury)
13:30 - Andrzej Piotrowski: Przeprawa mamutów w Bielinku (Świetlica Wiejska w Bielinku)
14:30 - Anna i Jakub Urbańscy: Korowai Batu. Ostatni kontakt (Świetlica Wiejska w Bielinku)
18:30 - koncert: Lipali (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 - koncert: Power of Trinity (Gryfiński Dom Kultury)
18:30 - koncert: Low-Cut (Gryfiński Dom Kultury)

niedziela 04.03.2012

10:00 - : wycieczka do Criewen
14:00 - Rafał Król: Haiti 2011 (Criewen)
18:00 - Marcin Jamkowski: Duchy z głębin Bałtyku. Steuben, Gustloff, Goya - UROCZYSTOŚĆ ZAMKNIĘCIA FESTIWALU (Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich)
19:30 - degustacja potraw: Kuchnia indyjska (Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich)
20:00 - Rafał Król: Haiti 2011 (Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich)



PODCZAS FESTIWALU ZOBACZYSZ TAKŻE

www.obiezyswiat.com
www.ceneria.pl
www.rowertour.pl
GDK