Koncerty

koncert - Braty z Rakemna

piątek 04.03.2011 godz. 23:15 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Braty z Rakemna - zespół indie-rock'owy, pochodzący z Gryfina, który łączy swoim stylem elementy punk rocka, avant popu i psychodelii z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dobrym określeniem ich muzyki są "niecodzienne piosenki", których teksty to przewrotne, często surrealistyczne komentarze do rzeczywistości, zabarwione zdrową nutą kontestacji. Twórczość Bratów adresowana jest do słuchaczy, którzy stronią od banału, upatrując w muzyce czegoś więcej aniżeli pretekstu do tupania, na równi traktując warstwę liryczną jak i towarzyszące jej dźwięki.

W 2004 roku wydali swój pierwszy album "Fusy precz !!!", który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami krytyki i goszczącej na koncertach publiczności. Promocji debiutanckiego krążka towarzyszyły występy w najważniejszych klubach w Polsce, udział w charakterze gwiazdy podczas festiwalu w Węgorzewie oraz koncert na żywo w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Obecnie Braty z Rakemna powracają z nowym materiałem, który znajdzie się na ich drugim, długogrającym albumie pt.: "Krew, Sex, Popyt, Podaż".

» powrót «

Koncerty na Włóczykiju 2011