Koncerty

koncert - Dead Snow Monster

piątek 04.03.2011 godz. 22:30 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Konfiguracja muzyczna sygnowana nazwą Dead Snow Monster, zrodziła się 6 grudnia 2009 roku w głowach braci Kamila (wokal, gitara) i Michała (perkusja) Kozłowskich. Do efemerycznego duetu rychło dołącza Sylwester Wroniecki (bas). Bardzo szybko w niniejszym trio, powstałym na wrocławskim Śródmieściu, zadziałał układ odpowiedzialny za procesy twórcze. Wspólna fascynacja muzyków garażowym graniem, charakteryzującym się brudnym brzmieniem, spowodowała pojawienie się pierwszych kompozycji.

Formacja Dead Snow Monster długo nie czekała na debiut sceniczny, bowiem już 11 grudnia wystąpiła w Jeleniej Górze. Bezczelny minimalizm zderzony z intrygującym śpiewem zrodził efekt oszałamiający, czego wymiernym odzwierciedleniem jest reakcja publiczności.

W pierwszej połowie 2010 roku zespół zagrał kilka koncertów podczas wrocławskich wernisaży czy przeglądów sztuki. Muzyka Dead Snow Monster została doceniona przez organizatorów gdyńskiego festiwalu Heineken Open'er, na którym formacja miała przyjemność zagrania. Latem i jesienią grupa koncentruje się na licznych koncertach i festiwalach w całej Polsce.

Oficjalny serwis zespołu: www.myspace.com/deadsnowmonster

» powrót «

Koncerty na Włóczykiju 2011