Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Wycieczka

Wycieczka do Chojny

06.03.2010 godz. 10:00

Chojna to urocze miasteczko położone w południowej części powiatu gryfińskiego na Pojezierzu Myśliborskim. W jej centralnym punkcie zlokalizowana jest ogromna gotycka budowla kościoła Mariackiego z przełomu XIV i XV w., która jest jedną z wielu miejscowych architektonicznych perełek. W średniowieczu Chojna, ówczesny Königsberg, była jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w Marchii Brandenburskiej. Załamanie świetności miasta nastąpiło podczas wojny trzydziestoletniej, a największa katastrofa nastąpiła podczas II wojny światowej, po której Chojna została zniszczona w 75%. Obecnie cały obszar Starego Miasta Chojny z okalającymi je blisko półtorakilometrowymi murami wpisany jest do rejestru zabytków.

W programie wycieczki do Chojny, która wyruszy z Gryfina 6 marca 2010 roku o godzinie 10:00 znajdą się następujące punkty programu:
- zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w tym m.in. wejście na wieżę kościoła Mariackiego
- prezentacje podróżnicze globtroterów: Andrzeja Muszyńskiego ("Vueltaamericana"), Sebastiana Durbacza (z wyprawy po południowych Indiach) oraz Piotra Stokłosy ("Rowerowa wyprawa dookoła Polski")
- degustacja potraw kuchni włoskiej.

Bilety na wycieczkę w cenie 10 zł będzie można nabyć w trakcie trwania festiwalu w kasie Gryfińskiego Domu Kultury. Wyjazd autobusowy spod klubu festiwalowego Włóczykija, ul. Szczecińska. Wyjazd z Chojny autobusem ok. godz. 15:00-15:30.

» powrót «

Wycieczki na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY