Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Barbara i Andrzej Pasławscy

Bałkany - teren nieuczesany

28.02.2010 godz. 18:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Żyłkę wędrowników i pasję do zwiedzania oboje wynieśliśmy z domów rodzinnych. Te zamiłowania łączymy od lat z pasją fotografowania, czego plonem jest mnóstwo zdjęć-migawek z naszych podróży. Doceniono to podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników "Trzy Żywioły" w Krakowie przyznając naszemu pokazowi slajdów II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej, gdzie bałkańska opowieść wywalczyła III miejsce.

Od 9 lat przemierzamy Bałkany w poszukiwaniu pięknych terenów, ciepła i przy tym wypoczynku, poznając historię i dzień dzisiejszy tego rejonu, który zafascynował nas tak bardzo, że wracamy tam co roku.

Bałkany - teren nieuczesany - ano właśnie, takie są i takich szukamy. Miejsc, gdzie czas się zatrzymał, gdzie życie odmierza się innym rytmem, bez pośpiechu, codziennej pogoni. Miejsc znaczonych niezmąconą przyrodą, śpiewem wiatru na graniach i rechotem żab wieczorami w górskich jeziorach, nieobleganych przez turystów majestatycznych kanionów, zagubionych w głuszy wiosek i ich uśmiechniętych, życzliwych gospodarzy.

Szukając takich miejsc dziewiczych, spokojnych i niebanalnych, przemierzyliśmy szlak "od Ljubljany do Tirany", a nawet dalej. Musnęliśmy Słowenię, spenetrowaliśmy Chorwację, Czarnogórę i pozostałe "postjugosłowiańskie" kraje, by na dłużej zatopić się w Albanii, wpaść do Kosowa i... odkrywać nowe, które jeszcze na nas czeka. Zatoczyliśmy swoistą "bałkańską pętlę".

Wraz z przygodą bałkańską rozpoczęliśmy przygodę z off-roadem i samochodem terenowym. To auto pozwala nam dotrzeć tam, gdzie nie zobaczymy żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.

Ta prezentacja to plon naszych wypraw, chcemy pokazać Bałkany te dzikie i te turystyczne, ich antyczną przeszłość znaczoną wspaniałymi zabytkami i perłami klimatycznych miast.

Więcej o naszych podróżach możecie Państwo zobaczyć na stronie www.fotolandia4x4.com

Barbara i Andrzej Pasławscy

» powrót «

na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY