Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Romuald Koperski

Ekspedycja Stulecia 2008

27.02.2010 godz. 20:30 - Gryfiński Dom Kultury

Kolejnym gościem, który potwierdził swój udział na Włóczykiju, jest Romuald Koperski, pisarz i podróżnik, autor książek: "Pojedynek z Syberią" oraz "Przez Syberię na gapę". Prezentacja odbędzie się 27 lutego 2010 roku.

Spotkanie z Romualdem Koperskim, pomysłodawcą i kierownikiem jednej z najtrudniejszych w historii motoryzacji zimowych ekspedycji samochodowych, z Przylądka Roca w Portugalii przez całą Syberię, na dalekie krańce Czukotki.

Międzynarodowa, polsko-rosyjska ekspedycja samochodowa w składzie: Romuald Koperski, Marian Pilorz oraz Viktor Makarovskiy pojazdem MAN KAT 1 zakończyła podróż docierając na krańce półwyspu Czukockiego, w pobliże miejsca, gdzie łączą się ze sobą dwa oceany: Ocean Lodowaty z Oceanem Spokojnym. Celem "Ekspedycji Stulecia 2008" było upamiętnienie setnej rocznicy wielkiego wydarzenia w dziejach motoryzacji, jakim był Wielki Wyścig na trasie Nowy Jork-Paryż z 1908 roku, a także przejechanie w warunkach zimy syberyjskiej wytyczonej, lecz niepokonanej przed stu laty trasy.

Więcej na: www.ekspedycjastulecia.pl

» powrót «

na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY