Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

12. Ekstremalny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme zakończony

00.00.0000

12. edycja Ekstremalnego Nocnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme już za nami. 361 śmiałków w sobotę 2 marca wyruszyło na trasy liczące 25 i 50 km. Główną zasadą rajdu było, aby w określonym limicie czasowym pokonać obie trasy i zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Na trasie 50 km punktów było 21, natomiast na trasie 25 km było ich 13.

W biurze rajdu (Foto: Zbigniew Włodarczyk)

Odprawa (Foto: Zbigniew Włodarczyk)

Rozdanie map (Foto: Mateusz Woźniakowski)

Zawodnicy po dowiezieniu autobusami otrzymali mapy i wystartowali z miejscowości Chlebowo. W zależności od wybranego wariantu trasy każdy pokonywał ją indywidualnie lub w grupach w różnym kierunku, ale musiał przebyć Puszczę Bukową, gdzie prawie w całości odbywała się pierwsza część rajdu. Punkt stop, na którym można było zatrzymać czas (30 minut dla zawodników z 25 km i 1 godzina dla tych z 50 km), odpocząć, coś zjeść, znajdował się na sali gimnastycznej obok OSP w Radziszewie. W drugiej części zawodów punkty kontrolne były rzadziej umiejscowione co powodowało dłuższe przeloty polami, lasami na wschód i południe od Gryfina. Meta tradycyjnie znajdowała się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie.

Na trasie (Foto: Jarek Dulny)

Na trasie (Foto: Jarek Dulny)

Na trasie 50 kilometrowej wystartowało 149 osób, ukończyło 141. Najszybszym zawodnikiem był Paweł Jankowiak (Paproć, woj. wielkopolskie), który pokonał dystans w czasie 5 godzin i 23 minuty. Kolejny na mecie był Szymon Wojtczak (Szczecin) z czasem 7 godzin i 7 minut. Z trzecim wynikiem 7 godzin 46 minut rajd ukończyli ex aequo trzej zawodnicy: Adam Bartosiewicz (Gryfino), Sebastian Rożko (Gryfino) i Piotr Szaciłowski (Świnoujście). Z kobiet na odcinku 50 km najlepiej wypadła Agnieszka Glebkowicz (Szczecin), która zajęła 21 miejsce.

Najlepsi na trasie 50 km (Foto: Mateusz Woźniakowski)


Przebieg optymalny trasy 50 km wg. organizatora (kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Na trasie 25 kilometrowej wystartowało 215 osób, ukończyło 212. Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo trzej zawodnicy ze Szczecina: Tomasz Łużyński, Marcin Sikorski i Krystian Petersburski, którzy pokonali dystans rajdu w 3 godziny i 27 minut. Najlepszą z kobiet na 25 km była Ewelina Czerniachowska z Gryfina, która zajęła 7 miejsce.

Najlepsi na trasie 25 km (Foto: Mateusz Woźniakowski)


Przebieg optymalny trasy 25 km wg. organizatora (kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Wręczenie nagród dla najlepszych uczestników rajdu odbyło się podczas zakończenia 13. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij w Gryfińskim Domu Kultury w niedzielny wieczór 3 marca 2019 r.


DO POBRANIA:

Wyniki dla trasy 50 km i 25 km (OFICJALNE) (.XLS 106 kb)

» powrót «

Rajd Włóczykija na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY