Włóczykij 2009
Podróżnicze wieści

Zobacz wcześniejsze edycje festiwalu Włóczykij

  12

  11

  10

  9

  8

  7

  6

  5

  4

  3

  2

  1

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki
Łuk Karpat 2015

05.03.2017 godz. 17:00

W ciągu 116 dni przemierzyliśmy cały łańcuch Karpat, czyli góry Rumunię, Ukrainy, Polski i Słowacji, ponad 2000 kilometrów przez najdziksze góry Europy.

W czasie swojej wyprawy trafiliśmy na wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie pomagali nam w dotarciu do celu. Dzięki relacjom naszych zmagań na bieżąco, dzieleniem się trudami z najbliższymi, ale również i nieznanymi osobami, mieliśmy poczucie wsparcia. Dodawało nam to sił i dawało poczucie sensu naszych działań, kiedy sami mieliśmy wątpliwości. Mimo wszystkim przeciwnościom losu i wypadkom, które nam obojgu przydarzyły się w drodze, szczęśliwie, dotarliśmy do celu naszej wędrówki.

Chcemy opowiedzieć m.in. jak wytrwać codzienną wędrówkę z ciężkim plecakiem i sobą nawzajem 24/7 dzień w dzień x 116; o stereotypach o Rumunii, bezpieczeństwie w kraju ogarnięty konfliktem, wolności w polskich górach, survivalu zakupowym, autostradzie dla niedźwiedzi... a w konsekwencji, co zmienia się w głowie po przejściu pieszo dziczy 4 krajów, jak działa wyizolowanie z cywilizacji.

» powrót «