Najbliższa impreza:

Dubska - koncert

Zespól Dubska powstał w Bydgoszczy w 1999 roku i jest w tej chwili zaliczany do najpopularniejszych zespołów reggae w naszym kraju. Grupa nagrała w sumie 5 albumów (3 wydane własnym sumptem i dwa oficjalne albumy nakładem Mami Records).

Okładka płyty "Dubska"

Pierwsza oficjalna płyta zespołu ukazała się w 2005 roku (Mami Records) i była zatytułowana po prostu "Dubska". Płyta Dubska zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności. Charakterystyczny styl, dwóch równorzędnych wokalistów, genialna sekcja rytmiczna i świetna sekcja dęta, to główne zalety zespołu, które sprawiają, że kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Reggae-kwartalnik "Free Colours", umieścił w drugim numerze wyniki plebiscytu podsumowującego 2005 rok na polskiej i zagranicznej scenie reggae.

W tym czasie zespól rozpoczął wzmożoną działalność koncertową. Wystąpił na większości festiwali reggae w Polsce, takich jak: Afryka w Toruniu, Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae w Gliwicach, Gorzyce Reggae Festiwal, Nie Zabijaj w Olesnie, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Reggae nad Warta w Gorzowie Wielkopolskim ... a także na Przystanku Woodstock. Zespól koncertował też w Niemczech i Grecji.

9 listopada 2006 nakładem Mami Records, ukazała się nowa płyta zespołu - "Avokado". Znalazło się na niej 11 nowych, premierowych utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych w specyficzny dla zespołu sposób. Wśród nich znajduje się między innymi promująca plytę piosenka "Avokado", jak i znany już z koncertów "Blues" J. L. Hookera z gościnnym udziałem Michała Kielaka (harmonijka ustna). Dodatkowa niespodzianka jest utwór grupy Izrael "Ile mil". Plyta "Avokado" spotkała się z jeszcze lepszym przyjęciem krytyki i publiczności. W listopadzie 2006 zespól zagrał kilkanaście koncertów w całej Polsce w ramach trasy "Avokado Tour" promującej ten krążek, a płyta doczekała się wielu pochlebnych recenzji. Zespól ponownie znalazł się w gronie finalistów 3 kategorii kwartalnika Free Colours podsumowującego rok 2006 w polskiej i światowej muzyce reggae.

Skład:

  • Jarek "U-Jar" Hejmann - perkusja
  • Artur "Mały" Małecki - bass
  • Marcin "Grzyb" Grzybowski - gitara
  • Tomek "Tomala" Tylka - klawisz, śpiew
  • Marcin "Mucha" Muszyński - śpiew
  • Dymitr "Dymol" Czabański - gitara, śpiew
  • Filip "Fil Good" Racinowski - saksofon
  • Wojtek "Melon" Jachna - trąbka
» powrót «