Najbliższa impreza:

Najnowsze filmy Marka Klonowskiego - ON MY WAY TO MOUNT LOGAN + Powstanie Klona Klona Part I

Marek Klonowski "On My Way To Mount Logan"

W styczniu 2007 r. gryfiński podróżnik Marek Klonowski wyruszył w swoją kolejną niezwykłą wyprawę. Wyleciał do Vancouver w Kanadzie, a później do Whitehorse na Jukonie. Następnie podjął się samotnej próby trawersu, drugiej co do wielkości góry Ameryki Północnej, Mount Logan. Film "ON MY WAY TO MOUNT LOGAN" opowiada o ekstremalnych zmaganiach Marka w górach przy ponad 30 stopniowych mrozach.

ON MY WAY TO MOUNT LOGAN

ON MY WAY TO MOUNT LOGAN

Marek Klonowski "Powstanie Klona Klona część 1"

Po powrocie z Ameryki Północnej Marek wyrusza na najbardziej niebezpieczną wyprawę swojego życia. W okolicach Gryfina, niedaleko miejscowości Dołgie dokonuje podwójnego trawersu wzniesienia, nazwanego roboczo Mt. Klon. Wyprawa obfituje w szereg zaskakujących sytuacji zakrzywiających czasoprzestrzeń. Na drodze pojawia się magiczny obelisk, a także kilkudziesięcioletni traktor produkcji czechosłowackiej. W drugiej części filmu Marek prezentuje migawki z życia polskiej emigracji w Irlandii.

Powstanie Klona klona - część 1 - Magiczny obelisk

Powstanie Klona klona - część 1 - Mt. Klon

Marek Klonowski

Urodził się w Gryfinie w 1979 roku. Jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni, z wykształcenia elektroautomatyk. Od kilku lat bardzo aktywnie podróżuje dość alternatywnymi sposobami: rowerem (podróż nad Adriatyk - 3000km, wokół Morza Czarnego - 6700 km, wokół Bałtyku z 45 kg psem na przyczepce - 5600 km) i autostopem (w Dolomity oraz podróż z Nowego Jorku na Alaskę i powrót). Od lat związany jest z żeglarstwem (wszystkie podstawowe klasy do klasy 470). Spędził 6 miesięcy na Rogal Clipper (największym żaglowcu świata), dwa razy był na Spitsbergen na m/v Horyzont II. Niekwestionowana miłością Marka są góry. Tatry zimą i latem, Dolomity, Kaukaz (między innymi Elbrus), góry Kackar w Turcji, Alaska (mt McKinley - pierwszy na świecie samotny trawers góry z północy na południe) to jego dotychczasowe wyczyny. Z większości tych podróży sporządzona została dokumentacja fotograficzna i wideo.

» powrót «