Najbliższa impreza:  

Chant + Tabu - Koncert

16 lutego godz. 21.30
Chant + Tabu

CHANT - grupa powstała w Szczecinie w 2002 roku. Jej twórczość określana jest jako ELECTRO ROOTS REGGAE i w takiej konwencji ostatnio grupa tworzy.

Chant - kliknij aby powiększyć

Jest dość rzadkim gościem festiwali i nie często koncertuje, chociaż występowała na najważniejszych imprezach reggae w kraju. Ostatni czas grupa wykorzystuje na przygotowanie płyty. Sześcioosobowy skład niebawem zostanie powiększony aby surowe brzmienie Chant miało więcej ciepła. Pod koniec stycznia występowali na Afryka Reggae Festiwal w Toruniu gdzie byli jednym z najbardziej entuzjastycznie przyjętych zespołów.

TABU - gra szeroko rozumianą muzykę reggae z elementami roots reggae, ragga, ska i rocksteady. Jest to niesamowita energia skierowana do publiczności, doskonała zabawa i przede wszystkim pozytywny przekaz, który dociera do odbiorcy bez względu na wiek!

Tabu - kliknij abz powiększyć

Dziewięcioosobowy skład zespołu doskonale prezentuje się na scenie, a żywiołowa sekcja dęta wprowadza niesamowicie słoneczny klimat! Zespół powstał w listopadzie 2003 roku, bardzo dynamicznie się rozwija, gra wiele koncertów, które licznie przyciągają publiczność. W sierpniu 2005 roku zespół został zakwalifikowany do części konkursowej na największym w Polsce festiwalu muzyki reggae - "Ostróda Reggae Festiwal 2005" i wygrał ową imprezę. Jest laureatem pierwszego ogólnopolskiego przeglądu "Młode Wilki - Rebelia 2005" organizowanym przez warszawski klub Stodoła, Radio Bis oraz 4FunTV.

W 2006 roku zespół zagrał ponad 60 koncertów w Polsce, Czechach oraz Słowacji. Gościł na największych w Polsce festiwalach muzyki reggae i nie tylko ("Ostróda Reggae Festiwal", "Winter Reggae" w Gliwicach, "Gorzyce Reggae Festiwal", festiwal "Afryka" w Toruniu, festiwal "Nie Zabijaj" w Oleśnie, "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim, "Rock Reggae" festiwal w Brzeszczach, "Reggae Pod Strzechą" w warszawskiej Stodole). W połowie czerwca 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta - "jednosłowo". Materiał ten jest podsumowaniem dotychczasowej działalności oraz ponad trzyletnich poszukiwań muzycznych, które przekładają się na różnorodność stylów, jakie znalazły się na krążku.

» powrót« 

Copyright © 2007 - WŁÓCZYKIJ
webdesign: www.kostek.net